Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Články
  3. Móda
  4. Čo je bambusové vlákno?
30.01.2020
Móda

Čo je bambusové vlákno?

Bambusové vlákno je prírodný materiál, ktorý sa teší veľkej obľube i napriek tomu, že na výrobu odevov a bielizne sa začal používať len nedávno. 

Bambus má prirodzené antibakteriálne a antiplesňové vlastnosti. Oblečenie vyrobené z bambusu teda bráni množeniu baktérií, a tým zabraňuje vzniku nepríjemných pachov, čo ocenia hlavne športovci ale aj ľudia, ktorí majú problém s potením a následným zápachom.

Bambusové vlákno je 100% hypoalergénne. To znamená, že bambusové oblečenie je vhodné najmä pre ľudí s citlivou pokožkou, ale jeho pozitívne vlastnosti určite ocení každý. Aj po 50 praniach si oblečenie vyrobené z bamusového vlákna zachová svoje vlastnosti, predovšetkým odolnosť voči zápachu aj pri dlhodobom nosení.

Bambusové oblečenie vás zaujme vynikajúcou schopnosťou absorbovať vlhkosť (má 3-4 krát väčšiu schopnosť odvádzať vlhkosť od pokožky ako bavlnené oblečenie) a dokáže dobre vyrovnávať teplotné rozdiely, čo vám zaručí komfort pri nosení oblečenia. Bambusové vlákno má úžasnú schopnosť sať a odparovať pot tak, aby pokožka nebola vysušená.

Bambusové oblečenie v chladných teplotách udržiava telo v teple a  v horúcich dňoch ho chladí. Bambusové vlákno dobre odoláva námahe a oblečenie vyrobené z neho udržuje si dlhú životnosť.

Bambus ako materiál na výrobu oblečenia zaujme aj ochrancov životného prostredia, nakoľko je výborným obnoviteľným zdrojom. Rastliny bambusu rastú prirodzene rýchlo aj bez použitia herbicídov, umelých hnojív a pesticídov, takže pestovanie bambusu nezaťažuje životné prostredie. Bambusové vlákno sa získava patentovanou technológiou priamo z bambusu, takže pri výrobe prírodného bambusového vlákna nie je použitá žiadna chémia a navyše vlákno je 100% rozložiteľné v prírode. Bambus z ktorého sa vyrába oblečenie je pestovaný iba na farmách a je to druh bambusu, ktorý neslúži ako potrava pre pandy. 

Odevy z vyrobené z bambusu sú vhodné pre športovcov ale i na každodenné nosenie. V našej ponuke momentálne nájdete bambusové ponožky a bambusové boxerky, no intenzívne pracujeme na rozšírení ponuky bambusového oblečenia.

 

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi