Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Články
  3. Pánska móda
  4. Manžetové gombíky. Čo sú a kedy ich použiť?
30.01.2020
Pánska móda

Manžetové gombíky. Čo sú a kedy ich použiť?

Aj v pánskom šatníku môžme často nájsť manžetové gombíky. Čo sú a kedy ich použiť? Odpoveď môžete nájst v tomto článku.

Manžetový gombík je ozdoba do košele s dlhým rukávom, spravidla dlhším, ako je sako. Je to kvôli tomu, aby manžetový gombík vynikol ako šperk, podobne, ako u žien - na krku alebo na ruke. 
Manžetové gombíky sú rôznych tvarov, veľkostí a materiálov.

História manžetových gombíkov siaha až niekedy okolo 13. storočia. Zo známych osobností môžme spomenúť Ľudovíta XIV, ktorý ich vlastnil okolo 150. 

manžetové gombíky

Aké manžetové gombíky sa hodia na akú príležitosť?

Na slávnostnú udalosť (promócie, svadby, oslavy výročia a narodeniny, plesy) vyberajte manžetové gombíky výrazné, lesklé, so žiarivými kameňmi. Správnou voľbou budú. Zaujímavú variáciu predstavujú luxusné gombíky či už s kamienkom alebo s gravírovaním na želanie.

Do zamestnania, alebo na obchodné rokovania sa hodia manžetové gombíky matné, menej výrazné a konzervatívne. Príliš okázalý šperk by nepôsobil dostatočne decentne a profesionálne. Ideálnu voľbu predstavujú guľaté alebo štvorcové gombíky zo striebra, bieleho zlata alebo platiny, ozdobené jediným drahokamom, prípadne monogramom.

Ak chcete byť jedinečný, tak si dajte svoje manžetové gombíky vyrobiť. Vyrábajú sa väčšinou z mosadze, ocele či titánu. Sú trochu drahšie ale elegantnejšie a hlavne, sú výnimočné, pretože ich nemá nik iný okrem vás.

A to najdôležitejšie - vyberajte si manžetové gombíky podľa vkusu a pocitu, nie pre ostatních, pretože vy sa chcete cítiť elegatntne a príjemne.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi